Społeczność lotniskowa

Lotnisko to wyjątkowe miejsce. To miejsce gdzie w ułamkach czasu spotykają się ludzie z całego świata. Jednak nie rozmawiają ze sobą. Nie ma takiego zwyczaju, aby zaczepiać ludzi na lotnisku. Każdy ma swój cel podróży i jest na nim skupiony.

Często ludzie oczekują na samolot po kilka godzin. W tym czasie robią zakupy lub siedzą i coś tam czytają, albo śpią. A gdyby tak zachęcić ich do tego aby w czasie wolnym spotkali się z kimś, np. w kawiarni (których na lotniskach nie brakuje) i po prostu porozmawiali? Tym kimś, może być osoba z drugiego końca świata, innej kultury, ale posiadająca takie same pasje. Być może pracujesz nad startupem, a na lotnisku przebywa teraz ktoś, kto ma wolny czas i chętnie da swój feedback? Możliwości interakcji ludzi na lotnisku może być mnóstwo.

W tym celu proponuje utworzenie aplikacji społecznościowej dzięki której użytkownik będzie mógł się zameldować na danym lotnisku i wyrazić chęć spotkania. Jednocześnie będzie można określić zakres zainteresowań, język i wolny czas do odlotu. Z drugiej strony można przeglądać listę osób które aktualnie znajdują się na lotnisku i wyrażają chęć spotkania.

Tego typu aplikacja może też zainteresować same lotniska, które będą promować i wspierać jej używanie. Dodatkowo, wszystkie punkty gastronomiczne na lotnisku staną się potencjalnymi reklamodawcami, oferując np. kupony zniżkowe dla osób spotykających się poprzez aplikacje.

To całkowicie odmieni kulturę zachowań ludzi na lotniskach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.